CZ SK

ZW3D při výrobě zámku

Počet shlédnutí: 1474

Jak nejlépe zpracovat 2D data od klienta a začít pracovat ve 3D?

ZW3D při výrobě zámku

V dnešní době se 3D návrh používá ve většině odvětvích. Například ve strojírenství, v automobilovém, elektrotechnickém a zdravotnickém průmyslu, v oborech kde se vytváří formy atd.

Jedním z nich je také výroba zámků.  Většina menších a středních firem drží krok s trendem a podílí se na modernizaci a transformaci produktů v těchto oborech. A zde narazíme na klíčovou otázku:

 

"Jak nejefektivněji využít 2D výkresy (2D data), které jsme dostali od klientů, tak abychom mohli přejít na 3D modelování?"

Názorně si to předvedeme na výrobě zámku.

 

Převedení 2D dat do 3D modelu se ZW3DObrázek 1: Převedení 2D dat do 3D modelu se ZW3D

 

Během výroby zámku mohou nastat tři situace:

1. Nejdříve výrobce vymodeluje zámek podle obrázku od klienta.

2. Výrobce vymodeluje zámek pomocí měření prototypu.

3. Výrobce vymodeluje zámek za použití  2D dat z výkresu.

 

V každé situaci kladame důraz na efektivitu, především ve třetí situaci. Pokud 2D výkresy dobře využijete, ušetřetříte si čas při navrhování 3D modelu, čímž se zkrátí doba dodání.

ZW3D CAD/CAM má silné modelovací schopnosti - jednoduše zpracujete 2D data od klienta a můžete začít pracovat ve 3D.  Nyní se podívejme jak na to!

 

Jak zpracovat 2D data od klienta?

2D výkresy (jako je obrázek 2) lze importovat přímo do ZW3D.

2D výkres od klienta

 Obrázek 2: 2D výkres poskytnutý klientem.

 Krok 1: nastavte nový dokument v ZW3D a importujte DWG soubor.  Pokud chcete zjednodušit řízení 2D výkresů, můžete zapnout nebo zmrazit hladiny přes správce hladiny ZW3D. (Stejně jako v ZWCAD nabo AutoCAD)

 

Správce hladiny ZW3D

 

Obrázek 3Správce hladiny ZW3D

Krok 2: Navíc ve správci hladiny 2D výkresu můžete také otočit výkres pro vytvoření odpovídajícího pohledu do správné pozice, jak je zobrazeno na obrázku 4.

 

 2D výkres v ZW3D

Obrázek 4: 2D výkres v ZW3D

Krok 3: Vysuňte obrys, který potřebujete - funkci "Vysunout" a poté ořízněte nadbytečnou hmotu za použití "Boolean" operace.  Poté získáte finální model jako na obrázku 5.

 

 Procesy výkresu zámku podle 2D výkresu poskytnutého klientem

Obrázek 5: průběh vytváření zámku 2D výkresu poskytnutého klientem.

 

2D CAD data jsou velmi důležité při navrhování 3D modelů.  Pokud máme k dispozici 2D data můžeme 3D model vybudovat pohodlněji, jednodušeji a efektivněji, což ušetří čas a hlavně se vyhnete ztrátě dat nebo chybám.

 

Při porovnání s dalšími 3D CADy je ZW3D výhodnější pro jeho jednoduché operace.  Pro perfektní import 2D dat je ZW3D sjednoceno s CAM modulem, což umožní strojařům obrábění, analýzu, sestavu a výrobu produktu v jednom.  Kromě toho se vyhnete selhání při regenerování modelu v případě změny dílu.  A co více, ZW3D může otevřít hodně souborů exportovaných z ostatních softwarů jako UG a Catia.  Jako expert pro poskytování řešení, ZW3D pomohl mnoha společnostem s jejich all-in-one CAD/CAM řešení (CAD/CAM řešení vše-v-jednom).

Chcete si stáhnout více modelů, které jsou zdarma ke stažení? Navštivte Knihovnu ZW3D CAD .

 

O ZW3D

 ZW3D CAD/CAM je vše-v-jednom, dostupné CAD/CAM řešení, které umožní dokončit koncept produktu v integrovaném, spolupracujícím prostředí. Vlastní  jádro Overdrive™ Vám umožní modelování 3D dílu a sestavy, 2D výkresy produktů, reverzní inženýring, simulaci pohybu, návrh formy a integrované CNC obrábění.

Zjednodušuje proces návrhu od konceptu (návrh a design produktu) až do dokončení (obrábění) a vazba na řízení výroby.

 

Zde si můžete stáhnout a vyzkoušet nejnovějí verzi ZW3D (30 denní zkušební verze):

 

 

 

Stáhnout a vyzkoušet ZW3D ZDARMA

 

 

 

 

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info