CZ SK

Publikace 3D CAD modelů do Google Earth, export CAD DWG výkresů do KML

Počet shlédnutí: 1713

Zde najdete jednoduchý postup ...

Publikování CAD modelů do Google Earth umožní návrháři prezentovat výkres ve 3D s vizuálním pozadím. Klient tak vidí model v reálném prostředí a vše je pro něj srozumitelnější.

 

  Jak exportovat CAD DWG do Google Earth?

ZWCAD+ 2015 SP1 poskytuje tento nástroj Export Google Earth i ve zkušební verzi ZWCAD+. Takže jej můžete použít zdarma - Export Google Earth.


Google Earth export 1_zwcad 2015

 

  Co potřebujete: 


ZWCAD+ 2015 SP1 - zkušební verze zdarma zde:  http://www.zwsoft.cz/download/
Google Earth (zdarma) http://earth.google.com/

Pro export CAD modelů si projděte následující kroky.

Krok 1.


Spusťte ZWCAD+, otevřete DWG výkres, který obsahuje 3D modely, tento DWG výkres lze vytvořit pomocí ZWCAD+ nebo AutoCAD nebo může být exportován z dalšího CAD softwaru. ZWCAD+ má obsáhlé DWG schopnosti.


Použijte “Import Google Earth” ze ZWCAD+ pro vložení obrázku zachycené mapy do výkresu. Tento obrázek mapy obsahuje zeměpisnou délku a zeměpisné data.

Zde můžete najít detailní instrukce:  http://www.zwsoft.cz/n/jak-naimportovat-mapu-z-google-earth-do-zwcaduKrok 2. 

Použijte “Export Google Earth” ze ZWCAD+ pro publikaci CAD modelů do KML souboru.

Spusťte příkaz GEOUT nebo z menu ZWCAD+: ribbon> Google Earth > Export. Poté najdete dialogové okno Export Google Earth Export.

Google Earth export 2_zwcad 2015

(1) Klikněte na tlačítko “Získat georeferencování dat z obrázku” a vyberte google obrázek mapy. Tím načte zeměpisnou délku a data z této mapy. (2) Poté určete nadmořskou výšku. Například vyberte “Vzhledem k zemi” takže model je na zemi. (3) Až kliknete na toto tlačítko sekce “Entity pro exportování” a vyberete 3D CAD modely v DWG výkresu. Pojmenujte tento objekt. (4) Nakonec vložte cestu, kterou chcete uložit KML soubor.

KML (Keyhole Markup Language) je XML symbol pro vyjádření geografického symbolu a vizualizaci s Internetem, s 2D mapou a 3D Earth prohlížečem.


Krok 3.

Dvojí klik na soubor KML (exportován z předchozích kroků), poté uvidíte, že se objeví 3D CAD model v Google Earth v pravém umístění. Pošlete soubor KML vašemu spolupracovníkovi takže si mohou prohlídnout CAD model v Earth.

Google Earth export 3_zwcad 2015

 

Potřebujete poradit? Kontaktujte mne:

Zbyněk_kontakt_cadservis

 

Zbyněk Mrkus

 

Šéf prodeje ZWCAD pro Českou Republiku

   
  GSM: +420 733 681 611
 

E-mail: mrkus@cadservis.com!

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info