CZ SK

  • web
  • zwcad 2020
  • edu lic
  • Previous
  • Další

Publikace 3D CAD modelů do Google Earth, export CAD DWG výkresů do KML

Zde najdete jednoduchý postup ...

Publikování CAD modelů do Google Earth umožní návrháři prezentovat výkres ve 3D s vizuálním pozadím. Klient tak vidí model v reálném prostředí a vše je pro něj srozumitelnější.

 

  Jak exportovat CAD DWG do Google Earth?

ZWCAD+ 2015 SP1 poskytuje tento nástroj Export Google Earth i ve zkušební verzi ZWCAD+. Takže jej můžete použít zdarma - Export Google Earth.


Google Earth export 1_zwcad 2015

 

  Co potřebujete: 


ZWCAD+ 2015 SP1 - zkušební verze zdarma zde:  http://www.zwsoft.cz/download/
Google Earth (zdarma) http://earth.google.com/

Pro export CAD modelů si projděte následující kroky.

Krok 1.


Spusťte ZWCAD+, otevřete DWG výkres, který obsahuje 3D modely, tento DWG výkres lze vytvořit pomocí ZWCAD+ nebo AutoCAD nebo může být exportován z dalšího CAD softwaru. ZWCAD+ má obsáhlé DWG schopnosti.


Použijte “Import Google Earth” ze ZWCAD+ pro vložení obrázku zachycené mapy do výkresu. Tento obrázek mapy obsahuje zeměpisnou délku a zeměpisné data.

Zde můžete najít detailní instrukce:  http://www.zwsoft.cz/n/jak-naimportovat-mapu-z-google-earth-do-zwcaduKrok 2. 

Použijte “Export Google Earth” ze ZWCAD+ pro publikaci CAD modelů do KML souboru.

Spusťte příkaz GEOUT nebo z menu ZWCAD+: ribbon> Google Earth > Export. Poté najdete dialogové okno Export Google Earth Export.

Google Earth export 2_zwcad 2015

(1) Klikněte na tlačítko “Získat georeferencování dat z obrázku” a vyberte google obrázek mapy. Tím načte zeměpisnou délku a data z této mapy. (2) Poté určete nadmořskou výšku. Například vyberte “Vzhledem k zemi” takže model je na zemi. (3) Až kliknete na toto tlačítko sekce “Entity pro exportování” a vyberete 3D CAD modely v DWG výkresu. Pojmenujte tento objekt. (4) Nakonec vložte cestu, kterou chcete uložit KML soubor.

KML (Keyhole Markup Language) je XML symbol pro vyjádření geografického symbolu a vizualizaci s Internetem, s 2D mapou a 3D Earth prohlížečem.


Krok 3.

Dvojí klik na soubor KML (exportován z předchozích kroků), poté uvidíte, že se objeví 3D CAD model v Google Earth v pravém umístění. Pošlete soubor KML vašemu spolupracovníkovi takže si mohou prohlídnout CAD model v Earth.

Google Earth export 3_zwcad 2015

 

Potřebujete poradit? Kontaktujte mne:

Zbyněk_kontakt_cadservis

 

Zbyněk Mrkus

 

Šéf prodeje ZWCAD pro Českou Republiku

   
  GSM: +420 733 681 611
 

E-mail: mrkus@cadservis.com!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info