CZ SK

  • web
  • zwcad 2020
  • edu lic
  • Previous
  • Další

K4 a.s.

Přidal: Počet shlédnutí: 1969

Po 6ti měsíčním rozhodování jsme pořídili 5 síťových licencí ZwCadu

K4 a.s.

Ve společnosti K4 používáme robustný AEC/CAD systém společnosti Nemetschek. V praxi se ovšem často vyskytují případy, kdy potřebujete nahlédnout do dodaných DWG výkresů, případně je před zapracováním zredukovat či pročistit. V projekci K4 se rozhodováním o pořízení a využívání CAD systému stará profesionální team CAD manažerů ve spolupráci s Technickou Radou volenou z řad projektantů. Před rozhodnutím pořídit ZwCad jsme věnovali půl roku testováním různých DWG programů: Autocadu, DWG prohlížečů, odlehčených a alternativních CADů používajících nativně formát DWG (resp. OpenDWG). Zvažovali se potřeby HIPů, stavebních manažerů na stavbách, TZB koordinátorů a řadových projektantů. Management požadovali nástroj, cenově odpovídající poměru využití a schopnostem v podmínkách společnosti.
Následujícím požadavkům slibně vyhovoval ZwCad:korektní nativní práce s DWG (včetně XREF a rastru), a definičními soubory (SHX, LIN, PAT, CTB, STB, PGP...)široká podpora verzí (DWG verze 11-2007, DXF verze 2,5-2007, PDF)vizuálně identické grafické uživatelské rozhraní s většinovým CADemschopnost korektně:zobrazit a tisknout DWGupravit a uložit výkres (odpojit Xref, filtrovat a vymazat prvky, měřit a doplňovat poznámky...)využít existující LISP pomůcky (utility, gadgets)desetinová cena oproti většinovému CADu

Po 6ti měsíčním rozhodování jsme pořídili 5 síťových licencí ZwCadu a postoupili do druhého kola: zevrubné a důsledné používání ZwCadu v pilotní praxi. Krom drobných nedostatků vyplavali na povrch dvě zásadní problémy: ZwCad měl problémy s používáním firemních PAT definičních souborů, a neakceptovatelné zpomalování práce nad velkými Bloky a Xrefy, co jsme otevřeně řešili jak s dodavatelem, tak výrobcem ZwCadu. S těmito nedostatky nebylo možné nasadit ZwCad do společnosti. Zase se otevřela jednání nad pořízením většinového CAD systému, překážkou však zůstávala cena neodpovídající využití a našim potřebám.

V této situaci se ukázala pružnost mladého a dravého konkurenta - producent ZwCadu v termínu pouhého půlroku odstranil chyby, které bránili nasazení jejich systému do K4ky.

Marián Smutný
K4 a.s. (www.k4.cz/cad)

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info